Data Scientist / Data Analyst - Smart Grid

Dział Rozwiązań Smart Grid

Miejsce pracy: Warszawa, Praga Płd

Opis stanowiska:

Na tym stanowisku będziesz odpowiedzialna/y za tworzenie i rozwój oprogramowania służącego do zarządzania rozległą infrastrukturą energetyczną oraz wspierania decyzji utrzymaniowych. Tworzony przez nas system będzie wykorzystywany m.in w zadaniach diagnostycznych i detekcji anomalii w oparciu o analizę dostępnych danych. Baza wiedzy będzie oparta na danych o stanie systemu zbieranych w czasie rzeczywistym jak również danych ekonomicznych, serwisowych czy strategicznych.

Wymagania:
  • wykształcenie wyższe techniczne lub kierunki ścisłe,
  • minimum rok doświadczenia w komercyjnej analizie danych, modelowaniu procesów i projektowaniu systemów,
  • bardzo dobra umiejętność analizy danych w języku Python (lub R),
  • dobra znajomość systemu operacyjnego GNU/Linux,
  • zaawansowana wiedza praktyczna i teoretyczna z zakresu statystyki, Data Mining, analizy danych,
  • znajomość algorytmów uczenia maszynowego,
  • znajomość języka angielskiego w stopniu pozwalającym na rozumienie i pisanie dokumentacji technicznej, czytanie publikacji naukowych na poziomie studiów wyższych.
Mile widziane:
  • doświadczenie w Big Data i znajomość technologii (np. Spark, Hadoop),
  • doświadczenie w tworzeniu rozwiązań z zakresu Predictive Maintenance, detekcji anomalii i optymalizacji systemów przemysłowych,
  • znajomość sztucznych sieci neuronowych i innych algorytmów związanych ze sztuczną inteligencją,
  • znajomość zagadnień z zakresu OOP, wzorców projektowych, inżynieryjnych aspektów programowania,
  • doświadczenie w pracy w zespole R&D,
  • publikacje z zakresu analityki danych, wystąpienia na konferencjach,
  • wkład w tworzenie powszechnie dostępnego (open-source) oprogramowania do analizy danych (np. biblioteki do R),
  • znajomość zagadnień związanych z analizą sygnałów i szeregów czasowych.
Twoje zadania:
  • tworzenie i rozwój oprogramowania służącego do wsparcia decyzji utrzymaniowych i zarządzania rozległą infrastrukturą energetyczną,
  • projektowanie i implementowanie rozwiązań analitycznych adekwatnych do analizowanych zagadnień,
  • analiza dużych zbiorów danych z wykorzystaniem zaawansowanych metod statystycznych, algorytmów uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji,
  • udział w dyskusjach dotyczących rozwoju projektu.
Oferujemy:
  • wpływ na rozwój projektu od momentu pobrania danych aż do finalnego wdrożenia produktu,
  • pracę w unikalnym projekcie w branży energetycznej,
  • pracę w SCRUMie,
  • możliwość publikacji wyników prac na międzynarodowych konferencjach naukowych,
  • atrakcyjne wynagrodzenie (w oparciu o umowę o pracę lub kontrakt),
  • elastyczne godziny pracy,
  • prywatna opieka medyczna (Medicover), dofinansowanie karty sportowej i dofinansowane zajęcia językowe,
  • przyjazną atmosferę i pracę w kilkuosobowych zespołach.

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o przesłanie CV na adres:
rekrutacja@atendesoftware.pl

Informujemy, że skontaktujemy sie tylko z wybranymi kandydatami

By replying to the above job offer you agree on processing by Atende Software sp. z o.o. with its registered office in Warsaw personal data included in your recruitment application in accordance with the Privacy Policy.

If you want to participate also in the forthcoming recruitment processes carried out by our company, please add the following clause to your recruitment application: "I agree on processing by Atende Software sp. z o.o. with its registered office in Warsaw personal data included in my recruitment application within the forthcoming recruitment processes".

If you have any questions, you can contact us by e-mail: rekrutacja@atendesoftware.pl.

Current job openings