Programista C/C++ - Smart Grid

Miejsce pracy: Warszawa, Praga Płd

Dział: R&D

Opis stanowiska:

Na tym stanowisku będziesz odpowiedzialna/y za tworzenie i rozwój oprogramowania niskopoziomowego (C/C++) związanego z gromadzeniem i przetwarzaniem dużych zbiorów danych (Big Data) przeznaczonego dla sektora energetycznego. Dominujące zadania obejmują obsługę akwizycji danych, składowania danych oraz ich przetwarzania. Jednocześnie Twoją odpowiedzialnością będzie ściśle współpracować z inżynierami sztucznej inteligencji, aplikacji oraz innych specjalizacji.

Wymagania:
  • wykształcenie wyższe techniczne lub kierunki ścisłe (np. informatyka, matematyka, fizyka),
  • minimum rok doświadczenia w komercyjnym tworzeniu oprogramowania w językach C/C++,
  • bardzo dobra umiejętność programowania w językach C/C++,
  • biegła znajomość systemu GNU/Linux (w tym GCC, G++, GIT, SVN),
  • znajomość języka angielskiego w stopniu pozwalającym na rozumienie i pisanie dokumentacji technicznej, czytanie publikacji naukowych na poziomie studiów wyższych,
  • kreatywność, otwartość i zdolność szybkiego uczenia, samodzielność w pracy, umiejętność prowadzenia konstruktywnego dialogu.

Mile widziane:
  • znajomość zagadnień sieciowych (w tym znajomość protokołów TCP/IP, HTTP),
  • umiejętność praktycznego posługiwania się zagadnieniami z zakresu dekompozycji, algorytmiki, optymalizacji,
  • znajomość języka Python (3.X (najlepiej od 3.5 i wyżej)), umiejętność tworzenia bibliotek pythonowych w językach C/C++,
  • wysoka kultura matematyczna, w tym np. znajomość algebry, rachunku macierzowego, topologii, rachunku prawdopodobieństwa, statystyki,
  • znajomość zagadnień z dziedziny architektury systemów komputerowych (np. Assembler IA32, ARM).

Twoje zadania:
  • tworzenie systemu przechowywania plików, dedykowanego do zagadnień energetycznych,
  • tworzenie oprogramowania odpowiedzialnego za przesył danych z liczników i komunikację z systemem przechowywania plików,
  • wspieranie zespołu sztucznej inteligencji w m.in. niskopoziomowych zagadnieniach optymalizacyjnych (CUDA),
  • wspieranie całego zespołu projektowego w zaawansowanych analizach teoretycznych (matematycznych).

Wybranej osobie oferujemy:
  • wpływ na rozwój projektu od momentu pobrania danych aż do finalnego wdrożenia produktu,
  • pracę w unikalnym projekcie w branży energetycznej,
  • pracę w SCRUMie,
  • możliwość publikacji wyników prac na międzynarodowych konferencjach naukowych,
  • atrakcyjne wynagrodzenie (w oparciu o umowę o pracę lub kontrakt),
  • elastyczne godziny pracy,
  • prywatna opieka medyczna (Medicover), dofinansowanie karty sportowej i dofinansowane zajęcia językowe,
  • przyjazną atmosferę i pracę w kilkuosobowych zespołach.

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o przesłanie CV na adres:
rekrutacja@atendesoftware.pl

By replying to the above job offer you agree on processing by Atende Software sp. z o.o. with its registered office in Warsaw personal data included in your recruitment application in accordance with the Privacy Policy.

If you want to participate also in the forthcoming recruitment processes carried out by our company, please add the following clause to your recruitment application: "I agree on processing by Atende Software sp. z o.o. with its registered office in Warsaw personal data included in my recruitment application within the forthcoming recruitment processes".

If you have any questions, you can contact us by e-mail: rekrutacja@atendesoftware.pl.

Current job openings