Programista aplikacji (C++, Python) - Smart Grid

Miejsce pracy: Warszawa, Praga Płd

Dział Rozwiązań Smart Grid

Opis stanowiska:

Osoba zatrudniona na danym stanowisku będzie odpowiedzialna za tworzenie i rozwój oprogramowania aplikacyjnego dla platformy besmart.energy. Platforma besmart.energy to system służący do zarządzania klastrami energii, którego działanie w dużej mierze bazuje na sztucznej inteligencji wykorzystywanej do przewidywania i sterowania przepływem energii w ramach klastra. Jednym z elementów platformy jest system obliczeniowy służący do wysokorozdzielczej prognozy pogody w oparciu o dane GFS. Tworzone oprogramowanie aplikacyjne będzie integrować algorytmy sztucznej inteligencji, cyfrowy model pogody, odpowiadać za wizualizację wyników oraz automatyzować podstawowe procesy związane z utrzymaniem i autonomizacją klastra, takie jak sterowanie źródłami energii, magazynami energii, zakup energii na rynku itp.

Wymagania:
  • doświadczenie w programowaniu systemów rozproszonych,
  • znajomość architektury systemów mikroprocesorowych,
  • umiejętność tworzenia oprogramowania sterującego urządzeniami (komunikacja z urządzeniami),
  • znajomość programowania w językach C++ oraz Python,
  • dobra znajomość metod numerycznych,
  • znajomość bibliotek MKL, IPP, OpenMP, OpenCV, OpenGL
  • znajomość zagadnień wizualizacji danych,
  • znajomość optymalizacji oprogramowania,
  • umiejętności w zakresie dekompozycji oprogramowania oraz algorytmiki,
  • dobra znajomość systemu operacyjnego GNU/Linux,
  • bardzo dobra znajomość zagadnień sieciowych (TCP/IP),
  • kreatywność, otwartość i zdolność szybkiego uczenia,
  • znajomość języka angielskiego w stopniu co najmniej dobrym, pozwalającym na rozumienie i pisanie dokumentacji technicznej.

Wybranej osobie oferujemy:
  • możliwość zdobycia unikalnego doświadczenia w przełomowym projekcie informatycznym dla polskiej branży energetycznej,
  • pracę w innowacyjnej firmie, dynamicznie rozwijającej się na rynku,
  • możliwość publikacji wyników prac na międzynarodowych konferencjach naukowych,
  • atrakcyjne wynagrodzenie (w oparciu o umowę o pracę lub kontrakt),
  • elastyczne godziny pracy,
  • bogaty pakiet socjalny zawierający prywatną opiekę medyczną, dofinansowaną kartę sportową oraz lekcje językowe.

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o przesłanie CV na adres:
rekrutacja@atendesoftware.pl

Odpowiadając na powyższą ofertę pracy wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie przez Atende Software sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie danych osobowych zawartych w Państwa zgłoszeniu rekrutacyjnym zgodnie z Polityką Prywatności.

Jeśli chcą Państwo wziąć udział również w przyszłych procesach rekrutacyjnych prowadzonych przez naszą spółkę, prosimy o załączenie do zgłoszenia rekrutacyjnego następującej klauzuli: "Zgadzam się na przetwarzanie przez Atende Software sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie danych osobowych zawartych w moim zgłoszeniu rekrutacyjnym w ramach przyszłych procesów rekrutacyjnych".

W razie pytań możesz się z nami skontaktować pod adresem rekrutacja@atendesoftware.pl.