Programista Back-end - Smart Grid

Miejsce pracy: Warszawa, Praga Płd

Dział Rozwiązań Smart Grid

Opis stanowiska:

Na tym stanowisku będziesz odpowiedzialna/y za tworzenie i rozwój oprogramowania aplikacyjnego dla platformy besmart.energy. Platforma besmart.energy to system służący do zarządzania klastrami energii, którego działanie w dużej mierze bazuje na sztucznej inteligencji wykorzystywanej do przewidywania i sterowania przepływem energii w ramach klastra. Tworzone oprogramowanie aplikacyjne będzie integrować algorytmy sztucznej inteligencji, wysokorozdzielczy model pogody, odpowiadać za wizualizację wyników oraz automatyzować podstawowe procesy związane z utrzymaniem i autonomizacją klastra, takie jak sterowanie źródłami energii, magazynami energii, zakup energii na rynku itp.

Wymagania:
  • wykształcenie wyższe techniczne lub kierunki ścisłe,
  • minimum rok doświadczenia komercyjnego na podobnym stanowisku,
  • bardzo dobra znajomość języka programowania Python,
  • dobra znajomość zagadnień związanych z bazami danych (SQL, noSQL, obiektowe),
  • dobra znajomość zagadnień sieciowych (TCP/IP),
  • znajomość systemu operacyjnego GNU/Linux,
  • otwartość na nowe technologie,
  • znajomość języka angielskiego w stopniu pozwalającym na rozumienie i pisanie dokumentacji technicznej.
Mile widziane:
  • znajomość jednego z innych języków programowania (C/C++, Java, etc.),
  • doświadczenie w programowaniu systemów rozproszonych,
  • umiejętność / znajomość metod optymalizacji oprogramowania.
Twoje zadania:
  • tworzenie warstw komunikacji dla:
    • relacyjnych baz danych,
    • autorskiej bazy danych dla szeregów czasowych,
    • aplikacji systemowych,
    • aplikacji webowej,
    • modelu pogodowego,
    • serwisów zewnętrznych (giełda energii itp.),

  • opracowanie algorytmów usprawniających działanie systemu,
  • udział w dyskusjach dotyczących rozwoju systemu.
Technologie w projekcie:
  • Python,
    • Python Flask,
    • Celery,

  • SQL,
  • Custom DB,
  • C/C++.
Wybranej osobie oferujemy:
  • wpływ na rozwój projektu od momentu pobrania danych aż do finalnego wdrożenia produktu,
  • pracę w unikalnym projekcie w branży energetycznej,
  • pracę w SCRUMie,
  • możliwość publikacji wyników prac na międzynarodowych konferencjach naukowych,
  • atrakcyjne wynagrodzenie (w oparciu o umowę o pracę lub kontrakt),
  • elastyczne godziny pracy,
  • prywatna opieka medyczna (Medicover), dofinansowanie kabrty sportowej i dofinansowane zajęcia językowe,
  • przyjazną atmosferę i pracę w kilkuosobowych zespołach.

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o przesłanie CV na adres:
rekrutacja@atendesoftware.pl

Informujemy, że skontaktujemy sie tylko z wybranymi kandydatami

By replying to the above job offer you agree on processing by Atende Software sp. z o.o. with its registered office in Warsaw personal data included in your recruitment application in accordance with the Privacy Policy.

If you want to participate also in the forthcoming recruitment processes carried out by our company, please add the following clause to your recruitment application: "I agree on processing by Atende Software sp. z o.o. with its registered office in Warsaw personal data included in my recruitment application within the forthcoming recruitment processes".

If you have any questions, you can contact us by e-mail: rekrutacja@atendesoftware.pl.

Current job openings