Artificial Intelligence Developer - Smart Grid

Dział Rozwiązań Smart Grid

Miejsce pracy: Warszawa, Praga Płd

Opis stanowiska:

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za projektowanie, implementowanie i testowanie rozwiązań sztucznej inteligencji w tworzonych przez nas produktach dla branży energetycznej. Ważnym aspektem pracy będzie umiejętność zdefiniowania obszarów interesujących z perspektywy modelowania, dobranie odpowiednich metod i technik modelowania oraz umiejętność pracy z różnorodnymi danymi (numerycznymi, tekstowymi etc. ). Jeden z rozwijanych przez nas systemów to platforma besmart.energy, służąca do zarządzania klastrami energii i inteligentną, rozproszoną siecią energetyczną.

Wymagania:
  • minimum rok doświadczenia komercyjnego na podobnym stanowisku,
  • bardzo dobra znajomość języka programowania Python,
  • bardzo dobra znajomość narzędzi i metod wykorzystywanych w rozwiązaniach AI (np. scikit-learn, Pandas NumPy, SciPy, TensorFlow, Keras, Theano, PyTorch lub inne),
  • bardzo dobra znajomość algorytmów uczenia maszynowego i sztucznych sieci neuronowych,
  • dobra znajomość systemu operacyjnego GNU/Linux,
  • kreatywność, otwartość i zdolność szybkiego uczenia się, samodzielność w pracy,
  • wykształcenie wyższe techniczne lub kierunki ścisłe,
  • znajomość języka angielskiego w stopniu co najmniej dobrym, pozwalającym na rozumienie i pisanie dokumentacji technicznej, czytanie publikacji naukowych i innych materiałów edukacyjnych na poziomie studiów wyższych.
Mile widziane:
  • znajomość jednego z języków programowania: C, C++, Java,
  • znajomość CUDA,
  • znajomość Big Data (np. Spark, Hadoop),
  • doświadczenie w programowaniu systemów rozproszonych,
  • umiejętność / znajomość metod optymalizacji oprogramowania,
  • znajomość metod numerycznych i języka Fortran,
  • komercyjne doświadczenie w przetwarzaniu języka naturalnego, analizie obrazów itp.,
  • doświadczenie w implementacji algorytmów sztucznej inteligencji “from scratch”, najlepiej w C/C++,
  • publikacje z zakresu AI, wystąpienia na konferencjach,
  • udane wdrożenie w dziedzinie AI i/lub Big Data,
  • wkład w tworzenie powszechnie dostępnego (open-source) oprogramowania wykorzystywanego w AI,
  • doświadczenie w kierowaniu zespołem programistów i/lub pracy w zespole R&D,
  • znajomość zagadnień związanych z analizą/modelowaniem sygnałów i szeregów czasowych.
Twoje zadania:
  • projektowanie, implementowanie i testowanie algorytmów sztucznej inteligencji oraz rozwój obecnie wykorzystywanych rozwiązań,
  • tworzenie i rozwój oprogramowania służącego do modelowania produkcji i poboru energii w ramach klastrów energii, sterowania przepływem energii, giełdą energetyczną,
  • tworzenie narzędzi do implementacji i testowania algorytmów sztucznej inteligencji,
  • przygotowanie i utrzymywanie zbiorów danych,
  • udział w dyskusjach dotyczących rozwoju projektu.
Oferujemy:
  • możliwość zdobycia unikalnego doświadczenia w przełomowym projekcie informatycznym dla polskiej branży energetycznej,
  • pracę w innowacyjnej firmie, dynamicznie rozwijającej się na rynku,
  • możliwość publikacji wyników prac na międzynarodowych konferencjach naukowych,
  • atrakcyjne wynagrodzenie (w oparciu o umowę o pracę lub kontrakt),
  • elastyczne godziny pracy,
  • bogaty pakiet socjalny zawierający prywatną opiekę medyczną (Medicover), dofinansowaną kartę sportową i dofinansowane zajęcia z językowe,
  • przyjazną atmosferę i pracę w kilkuosobowych zespołach.

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o przesłanie CV na adres:
rekrutacja@atendesoftware.pl

Informujemy, że skontaktujemy sie tylko z wybranymi kandydatami

By replying to the above job offer you agree on processing by Atende Software sp. z o.o. with its registered office in Warsaw personal data included in your recruitment application in accordance with the Privacy Policy.

If you want to participate also in the forthcoming recruitment processes carried out by our company, please add the following clause to your recruitment application: "I agree on processing by Atende Software sp. z o.o. with its registered office in Warsaw personal data included in my recruitment application within the forthcoming recruitment processes".

If you have any questions, you can contact us by e-mail: rekrutacja@atendesoftware.pl.

Current job openings