Atende Software z kolejnym wygranym przetargiem dla NASK na ochronę przed atakami DDoS

Firma Atende Software, operator platformy redGuardian, kolejny raz wygrała ogłoszony przez NASK PIB przetarg na świadczenie usług ochrony Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej przed atakami typu DDoS. Przedmiotem zamówienia jest zabezpieczenie infrastruktury Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) przed atakami wolumetrycznymi.

Platforma redGuardian od Atende Software spełniła wszystkie wymagania zamawiającego – między innymi w zakresie pojemności (do 100 Gbit/s ruchu oczyszczonego), listy mitygowanych ataków, czasu aktywacji i dezaktywacji ochrony oraz mechanizmów wykrywania ataków i anomalii ruchu. Całkowita wartość umowy wynosi 1,37 mln zł brutto.

Ogólnopolska Sieć Edukacyjna to szybki, bezpieczny i bezpłatny Internet w każdej szkole. Projekt powstał dzięki staraniom Ministerstwa Cyfryzacji, a jego Operatorem jest NASK Państwowy Instytut Badawczy. Platforma redGuardian ochrania sieć przed atakami typu DDoS, zapewniając dotarcie do szkół ruchu oczyszczonego. Usługa działa w dwóch trybach: na żądanie oraz ciągłym. W przypadku ataku typu DDoS, ruch jest automatycznie kierowany na węzły redGuardian.

– Cieszymy się z wygranego przetargu. To kolejne potwierdzenie, że technologia opracowana w Polsce może z powodzeniem konkurować z globalnymi liderami branży. – komentuje Przemysław Frasunek, Wiceprezes Zarządu Atende Software.

O Atende Software

Spółka stworzyła platformę redGuardian, której przeznaczeniem jest ochrona przed atakami DDoS, a w konsekwencji przed przerwami w świadczeniu usług dla klientów. Najważniejszą przewagą konkurencyjną jest wydajność, przekraczająca poziom 100Mpps (pps – packets per second) na pojedynczym serwerze klasy PC x86. Produkt oferowany jest  zarówno w modelu usługowym (scrubbing center), jak i w formie dedykowanego sprzętu (appliance), wdrażanego w sieci operatora. Atende Software jest również dostawcą największego w kraju systemu dystrybucji treści (CDN) oraz technologii dla telewizji internetowej.      

Share on linkedin
Share on twitter
Share on facebook