Darmowa ochrona przed atakami DDoS dla sektora publicznego od redGuardian

Atende Software wprowadza 3-miesięczny, bezpłatny okres korzystania z usługi redGuardian dla klientów z sektora publicznego. Inicjatywa firmy jest odpowiedzią na obecną sytuację związaną z koronawirusem – dodatkowe wsparcie w zakresie cyberbezpieczeństwa pozwoli instytucjom publicznym na świadczenie usług online bez obaw o dostępność.

W związku z epidemią koronawirusa, funkcjonowanie wielu instytucji sektora publicznego zostało ograniczone. Punkty obsługi klienta zostały zamknięte lub zakres ich pracy ograniczony. Wiele elementów obsługi zadań i projektów zostało przeniesionych do przestrzeni cyfrowej, co niesie za sobą potrzebę zapewnienia ich wysokiej dostępności i bezproblemowego ich działania.

Przestrzeń Internetu, mimo swoich licznych funkcjonalności, wymaga stosowania adekwatnych zabezpieczeń. Jednym z najpowszechniejszych zagrożeń są ataki DDoS, których ilość i wielkość może rosnąć ze względu na zaistniałą sytuację. Systemy zabezpieczające przed atakami są zatem koniecznością – natomiast dla wielu firm i instytucji kojarzą się z dużymi kosztami. Przekonanie o tym, że to rozwiązania drogie w utrzymaniu, stanowi często barierę w zapewnieniu skutecznej ochrony infrastruktury sieciowej.

W związku z powyższym, spółka Atende Software wprowadza bezpłatną, 3-miesięczną usługę ochrony przed atakami DDoS, opartą o platformę redGuardian. Zgłoszenia są przyjmowane pod adresem promo@redguardian.eu, a świadczenie usługi zależy od możliwości technicznych. 

– Ochrona przed atakami DDoS klientów z sektora publicznego to nasza symboliczna „cegiełka” na rzecz wspólnego, narodowego interesu. Przyłączając się pośrednio do akcji #zostańwdomu, nasza spółka pragnie wspierać funkcjonowanie instytucji publicznych w najbardziej efektywny, znany jej sposób – zapewniając bezpieczeństwo cyfrowe i skuteczną ochronę przed atakami DDoS. – komentuje Przemysław Frasunek, Wiceprezes Atende Software. O Atende Software

Spółka stworzyła platformę redGuardian, której przeznaczeniem jest ochrona przed atakami DDoS, a w konsekwencji przed przerwami w świadczeniu usług dla klientów. Najważniejszą przewagą konkurencyjną jest wydajność, przekraczająca poziom 100Mpps na pojedynczym serwerze klasy x86. Produkt oferowany jest  zarówno w modelu usługowym (scrubbing center), jak i w formie dedykowanego sprzętu (appliance), wdrażanego w sieci operatora. Atende Software jest również dostawcą największego w kraju systemu dystrybucji treści (CDN) oraz technologii dla telewizji internetowych.

Share on linkedin
Share on twitter
Share on facebook