Rekord ruchu redGalaxy CDN w trakcie #koncertdlabohaterów na player.pl

redGalaxy CDN obsłużył rekordowy ruch na poziomie blisko 750 Gb/s. Za przyrost ruchu odpowiadał #koncertdlabohaterów transmitowany za pośrednictwem serwisu player.pl.

Portal player.pl od 2011 r. wykorzystuje technologię redGalaxy rozwijaną przez Atende Software. Jednym z elementów dostarczanej platformy technologicznej jest rozproszony system dystrybucji treści, redGalaxy CDN, umożliwiający emisję strumieniowych treści wideo w bardzo dużej skali. System składa się z około 200 serwerów rozlokowanych w sieciach najważniejszych operatorów telekomunikacyjnych oraz w krajowych i zagranicznych punktach wymiany ruchu internetowego oraz bazuje na autorskim oprogramowaniu rozwijanym i doskonalonym od samego początku istnienia firmy.  Sumaryczna pojemność redGalaxy CDN wynosi ponad 1 Tbit/s (terabit na sekundę).

W sobotę, 4 kwietnia, miało miejsce jedno z najważniejszych wydarzeń w historii serwisu player.pl – był nim charytatywny koncert, zorganizowany przez Fundację TVN „Nie jesteś sam” pod hasłem #KoncertDlaBohaterów. Stanowił on podziękowanie za zaangażowanie pracowników służby zdrowia w walkę z epidemią koronawirusa. Muzycy grali ze swoich domów, łącząc się ze studiem za pomocą Internetu. Wystąpili między innymi Roksana Węgiel, Blue Cafe, Maryla Rodowicz, Beata Kozidrak, Marcin Wyrostek, ENEJ i Tomek Lipiński. Wydarzenie prowadził Marcin Prokop.

W trakcie koncertu, obciążenie systemu redGalaxy CDN osiągnęło rekordowy poziom, blisko 750 Gbit/s. Tym samym, koncert był jednym z największych wydarzeń transmitowanych w polskim Internecie.

– Cieszę się, że Atende Software było partnerem technologicznym tak wyjątkowego wydarzenia. Poprzez obsługę takiego poziomu ruchu, udowadniamy, że telewizja internetowa z powodzeniem może uzupełniać – a w przyszłości zastępować – telewizję linearną – komentuje Przemysław Frasunek, Wiceprezes Atende Software.

#koncertdlabohaterów – opis akcji

Akcja była podziękowaniem za heroiczną pracę lekarzy, pielęgniarek, ratowników, sanitariuszy oraz innych pracowników służb medycznych, którzy dbają o nasze życie i zdrowie w tych trudnych tygodniach. W koncercie wzięli udział artyści i muzycy, którzy w tym trudnym czasie wspierają walkę z koronawirusem w Polsce. Podczas wydarzenia zostały zebrane środki na wsparcie walki z epidemią. Do akcji wsparcia wciąż można się włączyć, między innymi wysyłając SMS o treści „Pomagam” pod numer 7126 (koszt 1,23 zł z VAT) lub dokonując wpłaty na konto dedykowane Fundacji TVN „Nie jesteś sam”: 10 1140 1010 0000 2581 1800 1077 (mBank).

Atende Software jest wiodącym dostawcą technologii OTT w Europie Środkowo-Wschodniej. redGalaxy to kompleksowa platforma technologiczna dla telewizji internetowej, która składa się modułu zarządzania treściami, systemu dystrybucji treści, transkoderów, systemów zabezpieczania treści, a także aplikacji klienckich dla różnorodnych urządzeń końcowych. redGalaxy jest wykorzystywane przez największych nadawców telewizyjnych i operatorów telefonii komórkowych, takich jak: TVN Discovery Poland, P4 (operator sieci Play), TV3 Group (operator działający na terenie krajów bałtyckich). Każdego dnia platforma dostarcza treści do milionów użytkowników końcowych.

Share on linkedin
Share on twitter
Share on facebook