TVN24 GO, czyli telewizja internetowa w modelu white label

TVN24 GO to innowacyjna platforma newsowa Grupy TVN Discovery Polska, która wystartowała w wersji BETA 30 maja br. Serwis daje dostęp do dwóch najbardziej opiniotwórczych stacji newsowych w kraju – TVN24 i TVN24 BiS, a także dodatkowych transmisji live oraz bogatej biblioteki programów informacyjnych i publicystycznych na żądanie. TVN24 GO stwarza wolność wyboru miejsca, czasu i ekranu.

Część technologiczna projektu TVN24 GO realizowana była przez firmę Atende Software, w okresie od lutego do maja 2019 r., w oparciu o autorską platformę OTT – redGalaxy. W ramach projektu dostarczone zostały aplikacje dla platform: Web, Android, iOS, Samsung SmartTV, LG webOS oraz AndroidTV. Istotnym elementem serwisu jest również wbudowany moduł eCommerce – materiały udostępniane są w modelu subskrypcyjnym, jako element składowy przejrzystych pakietów: jednodniowych nieodnawialnych, miesięcznych cyklicznych i rocznych cyklicznych.

Środowisko aplikacyjne TVN24 GO wykorzystuje chmurę AWS (Amazon Web Services). W połączeniu z systemem redGalaxy CDN, służącym do dystrybucji treści multimedialnych, pozwala to na praktycznie nieograniczoną skalowalność i gotowość nawet na największe obciążenie. Z kolei, uproszczona architektura i minimalizacja zewnętrznych integracji, czyni platformę gotową na szybkie “klonowanie” i tworzenie kolejnych, tematycznych portali wideo.

„Projekt TVN24 GO to pierwsze tak duże wdrożenie redGalaxy w środowisku chmury AWS. Dostarczyliśmy rozwiązanie przygotowane na największe wydarzenia, które świetnie wpisuje się w trend tematycznych portali OTT.” – mówi Przemysław Frasunek, dyrektor Działu Rozwiązań Multimedialnych Atende Software.

„TVN24 GO to nasz nowy serwis informacyjny z najświeższymi informacjami z kraju i ze świata. Kiedy dzieje się coś ważnego, może się zdarzyć, że nastąpi nagły, nieprzewidziany wzrost odwiedzin portalu. Dzięki korzystaniu z chmury Amazona mamy zapewnioną obsługę serwisu nawet przy zwiększonym zainteresowaniu użytkowników.” – tłumaczy Przemysław Aksiuczyc, dyrektor działu IT Grupy TVN Discovery Polska. “Korzystanie z Amazon Web Services jest także zgodne z globalną strategią Discovery. TVN24 GO to pierwsze nasze duże wykorzystanie AWS w Polsce.  Będziemy je stosować również w kolejnych projektach.”

Atende Software jest liderem w zakresie dostarczania technologii dla telewizji internetowej. Każdego dnia, z technologii redGalaxy korzystają miliony użytkowników najważniejszych w Polsce serwisów VOD.

Share on linkedin
Share on twitter
Share on facebook