Tworzymy technologie jutra

Programista C/C++ – Smart Grid

Na tym stanowisku będziesz odpowiedzialna/y za tworzenie i rozwój oprogramowania niskopoziomowego (C/C++) związanego z gromadzeniem i przetwarzaniem dużych zbiorów danych (Big Data) przeznaczonego dla sektora energetycznego. Dominujące zadania obejmują obsługę akwizycji danych, składowania danych oraz ich przetwarzania. Jednocześnie Twoją odpowiedzialnością będzie ściśle współpracować z inżynierami sztucznej inteligencji, aplikacji oraz innych specjalizacji.

DZIAŁ R&D
Miejsce pracy: Warszawa Praga-Południe

Wymagania

  • wykształcenie wyższe techniczne lub kierunki ścisłe (np. informatyka, matematyka, fizyka),
  • minimum rok doświadczenia w komercyjnym tworzeniu oprogramowania w językach C/C++,
  • bardzo dobra umiejętność programowania w językach C/C++,
  • biegła znajomość systemu GNU/Linux (w tym GCC, G++, GIT, SVN),
  • znajomość języka angielskiego w stopniu pozwalającym na rozumienie i pisanie dokumentacji technicznej, czytanie publikacji naukowych na poziomie studiów wyższych,
  • kreatywność, otwartość i zdolność szybkiego uczenia, samodzielność w pracy, umiejętność prowadzenia konstruktywnego dialogu.

Mile Widziane

  • znajomość zagadnień sieciowych (w tym znajomość protokołów TCP/IP, HTTP),
  • umiejętność praktycznego posługiwania się zagadnieniami z zakresu dekompozycji, algorytmiki, optymalizacji,
  • znajomość języka Python (3.X (najlepiej od 3.5 i wyżej)), umiejętność tworzenia bibliotek pythonowych w językach C/C++,
  • wysoka kultura matematyczna, w tym np. znajomość algebry, rachunku macierzowego, topologii, rachunku prawdopodobieństwa, statystyki,
  • znajomość zagadnień z dziedziny architektury systemów komputerowych (np. Assembler IA32, ARM).

Oferujemy

  • wpływ na rozwój projektu od momentu pobrania danych aż do finalnego wdrożenia produktu,
  • pracę w unikalnym projekcie w branży energetycznej,
  • pracę w SCRUMie,
  • możliwość publikacji wyników prac na międzynarodowych konferencjach naukowych,
  • atrakcyjne wynagrodzenie (w oparciu o umowę o pracę lub kontrakt),
  • prywatna opieka medyczna (Medicover), dofinansowanie karty sportowej i dofinansowane zajęcia językowe,
  • przyjazną atmosferę i pracę w kilkuosobowych zespołach.

Twoje zadania

  • tworzenie systemu przechowywania plików, dedykowanego do zagadnień energetycznych,
  • tworzenie oprogramowania odpowiedzialnego za przesył danych z liczników i komunikację z systemem przechowywania plików,
  • wspieranie zespołu sztucznej inteligencji w m.in. niskopoziomowych zagadnieniach optymalizacyjnych (CUDA),
  • wspieranie całego zespołu projektowego w zaawansowanych analizach teoretycznych (matematycznych).

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

Odpowiadając na powyższą ofertę pracy wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie przez Atende Software sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie danych osobowych zawartych w Państwa zgłoszeniu rekrutacyjnym zgodnie z Polityką Prywatności. Jeśli chcą Państwo wziąć udział również w przyszłych procesach rekrutacyjnych prowadzonych przez naszą spółkę, prosimy o załączenie do zgłoszenia rekrutacyjnego następującej klauzuli: „Zgadzam się na przetwarzanie przez Atende Software sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie danych osobowych zawartych w moim zgłoszeniu rekrutacyjnym w ramach przyszłych procesów rekrutacyjnych”.