Tworzymy technologie jutra

Programista C/C++ – Smart Grid

Atende Software Sp. z o.o. jest innowacyjną firmą działającą na rynku energetycznym oraz multimedialnym. Realizujemy projekt typu Smart Grid m.in. dla jednego z największych krajowych operatorów systemu dystrybucyjnego polegający na zarządzaniu zdalnym odczytem inteligentnych liczników energii. Jesteśmy także na zaawansowanym etapie budowy platformy besmart.energy dedykowanej do zarządzania klastrami energii bazującej na algorytmach sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym.

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za tworzenie i rozwój oprogramowania niskopoziomowego (C/C++) związanego z gromadzeniem i przetwarzaniem dużych zbiorów danych (Big Data) przeznaczonego dla sektora energetycznego. Dominujące zadania obejmują obsługę akwizycji danych, składowania danych oraz ich przetwarzania. Jednocześnie Twoją odpowiedzialnością będzie ściśle współpracować z inżynierami sztucznej inteligencji, aplikacji oraz innych specjalizacji.

DZIAŁ R&D
Miejsce pracy: Warszawa Praga-Południe

Wymagania

  • wykształcenie wyższe techniczne lub kierunki ścisłe (np. informatyka, matematyka, fizyka),
  • minimum rok doświadczenia w komercyjnym tworzeniu oprogramowania w językach C/C++,
  • bardzo dobra umiejętność programowania w językach C/C++,
  • biegła znajomość systemu GNU/Linux (w tym GCC, G++, GIT, SVN),
  • znajomość języka angielskiego w stopniu pozwalającym na rozumienie i pisanie dokumentacji technicznej, czytanie publikacji naukowych na poziomie studiów wyższych,
  • kreatywność, otwartość i zdolność szybkiego uczenia, samodzielność w pracy, umiejętność prowadzenia konstruktywnego dialogu.

Mile Widziane

  • znajomość zagadnień sieciowych (w tym znajomość protokołów TCP/IP, HTTP),
  • umiejętność praktycznego posługiwania się zagadnieniami z zakresu dekompozycji, algorytmiki, optymalizacji,
  • znajomość języka Python (3.X (najlepiej od 3.5 i wyżej)), umiejętność tworzenia bibliotek pythonowych w językach C/C++,
  • wysoka kultura matematyczna, w tym np. znajomość algebry, rachunku macierzowego, topologii, rachunku prawdopodobieństwa, statystyki,
  • znajomość zagadnień z dziedziny architektury systemów komputerowych (np. Assembler IA32, ARM).

w codziennej pracy wykorzystujemy

  • Jira,
  • Confluence,
  • Git,
  • Redmine,
  • Enterprise Architect,
  • Jenkins,
  • Grafana,
  • Slack.

Oferujemy

  • wpływ na rozwój projektu od momentu pobrania danych aż do finalnego wdrożenia produktu,
  • pracę w unikalnym projekcie w branży energetycznej,
  • możliwość publikacji wyników prac na międzynarodowych konferencjach naukowych,
  • atrakcyjne wynagrodzenie,
  • prywatną opiekę medyczną (Medicover), dofinansowanie karty sportowej,
  •  zajęcia z języka angielskiego i rosyjskiego, budżet szkoleniowy,
  • przyjazną atmosferę i wygodne warunki pracy.

zadania

  • tworzenie oprogramowania odpowiedzialnego za przesył danych z liczników i komunikację z systemem przechowywania plików,
  • wspieranie zespołu sztucznej inteligencji w m.in. niskopoziomowych zagadnieniach optymalizacyjnych (CUDA),
  • wspieranie całego zespołu projektowego w zaawansowanych analizach teoretycznych (matematycznych),
  •  modyfikacja i rozbudowa systemu akwizycji danych z liczników energii elektrycznej w zakresie:

    • implementacji sterowników do nowych typów liczników,
    • modularyzacji wybranych elementów systemu,
    • bieżącej analizy problemów dot. komunikacji z licznikami oraz proponowanie modyfikacji systemu.

jak pracujemy

Pracujemy w małych zespołach z dobrze określonym zakresem odpowiedzialności:

  • zespół wdrożeń i utrzymania,
  • zespół rozwoju aplikacji I,
  • zespół rozwoju aplikacji II.

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

Odpowiadając na powyższą ofertę pracy wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie przez Atende Software sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie danych osobowych zawartych w Państwa zgłoszeniu rekrutacyjnym zgodnie z Polityką Prywatności. Jeśli chcą Państwo wziąć udział również w przyszłych procesach rekrutacyjnych prowadzonych przez naszą spółkę, prosimy o załączenie do zgłoszenia rekrutacyjnego następującej klauzuli: „Zgadzam się na przetwarzanie przez Atende Software sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie danych osobowych zawartych w moim zgłoszeniu rekrutacyjnym w ramach przyszłych procesów rekrutacyjnych”.