Tworzymy technologie jutra

Programista Python – Smart Grid

Na tym stanowisku będziesz odpowiedzialna/y za tworzenie i rozwój oprogramowania aplikacyjnego dla platformy besmart.energy. Platforma besmart.energy to system służący do zarządzania klastrami energii, którego działanie w dużej mierze bazuje na sztucznej inteligencji wykorzystywanej do przewidywania i sterowania przepływem energii w ramach klastra. Tworzone oprogramowanie aplikacyjne będzie integrować algorytmy sztucznej inteligencji, wysokorozdzielczy model pogody, odpowiadać za wizualizację wyników oraz automatyzować podstawowe procesy związane z utrzymaniem i autonomizacją klastra, takie jak sterowanie źródłami energii, magazynami energii, zakup energii na rynku itp.

DZIAŁ ROZWIĄZAŃ SMART GRID
Miejsce pracy: Warszawa Praga-Południe

Wymagania

  • wykształcenie wyższe techniczne lub kierunki ścisłe,
  • minimum rok doświadczenia komercyjnego na podobnym stanowisku,
  • bardzo dobra znajomość języka programowania Python,
  • dobra znajomość zagadnień związanych z bazami danych (SQL, noSQL, obiektowe),
  • dobra znajomość zagadnień sieciowych (TCP/IP),
  • znajomość systemu operacyjnego GNU/Linux,
  • otwartość na nowe technologie,
  • znajomość języka angielskiego w stopniu pozwalającym na rozumienie i pisanie dokumentacji technicznej.

Mile widziane

  • znajomość jednego z innych języków programowania (C/C++, Java, etc.),
  • doświadczenie w programowaniu systemów rozproszonych,
  • umiejętność / znajomość metod optymalizacji oprogramowania.

technologie w projekcie

  • Python:

    • Python Flask,
    • Celery,
  • SQL,
  • Custom DB,
  • C/C++.

Wybranej osobie Oferujemy

  • wpływ na rozwój projektu od momentu pobrania danych aż do finalnego wdrożenia produktu,
  • pracę w unikalnym projekcie w branży energetycznej,
  • pracę w SCRUMie,
  • możliwość publikacji wyników prac na międzynarodowych konferencjach naukowych,
  • atrakcyjne wynagrodzenie (w oparciu o umowę o pracę lub kontrakt),
  • prywatna opieka medyczna (Medicover), dofinansowanie kabrty sportowej i dofinansowane zajęcia językowe,
  • przyjazną atmosferę i pracę w kilkuosobowych zespołach.

Twoje Zadania

  • tworzenie warstw komunikacji dla:

    • relacyjnych baz danych,
    • autorskiej bazy danych dla szeregów czasowych,
    • aplikacji systemowych,
    • aplikacji webowej,
    • modelu pogodowego,
    • serwisów zewnętrznych (giełda energii itp.),
  • opracowanie algorytmów usprawniających działanie systemu,
  • udział w dyskusjach dotyczących rozwoju systemu.

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

Odpowiadając na powyższą ofertę pracy wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie przez Atende Software sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie danych osobowych zawartych w Państwa zgłoszeniu rekrutacyjnym zgodnie z Polityką Prywatności. Jeśli chcą Państwo wziąć udział również w przyszłych procesach rekrutacyjnych prowadzonych przez naszą spółkę, prosimy o załączenie do zgłoszenia rekrutacyjnego następującej klauzuli: „Zgadzam się na przetwarzanie przez Atende Software sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie danych osobowych zawartych w moim zgłoszeniu rekrutacyjnym w ramach przyszłych procesów rekrutacyjnych”.