Tworzymy technologie jutra

Techniczny Kierownik Projektu

Atende Software jest innowacyjną firmą działającą na rynku energetycznym oraz multimedialnym. Realizujemy projekty wspierające budowę Inteligentnych Sieci Elektroenergetycznych, np. jesteśmy autorami systemu zarządzania siecią prawie 1 miliona liczników AMI w ENERGA-Operator (największe wdrożenie w Polsce). Jesteśmy także na zaawansowanym etapie budowy platformy besmart.energy dedykowanej do zarządzania klastrami energii bazującej na algorytmach sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym.

Na tym stanowisku będziesz odpowiedzialna/y za zarządzanie projektem rozwoju systemu typu predictive maintenance przeznaczonego do analityki predyktywnej awarii urządzeń instalowanych na podstacjach zasilających trakcję kolejową oraz wsparcie zespołu w tworzeniu i rozwoju oprogramowania aplikacyjnego. Tworzone oprogramowanie będzie integrować algorytmy sztucznej inteligencji, wysokorozdzielczy model pogody, odpowiadać za wizualizację wyników oraz automatyzować podstawowe procesy związane z utrzymaniem poprawnej pracy urządzeń i zabezpieczeń odpowiedzialnych za realizację ruchu pociągów. W aplikacji wykorzystywane jest autorskie rozwiązanie naszej firmy dedykowane do przechowywania dużej ilości danych stemplowanych czasem (ang. time-series) - TStorage.

DZIAŁ ROZWIĄZAŃ SMART GRID
Miejsce pracy: Warszawa, Praga-Południe

Wymagania

  • wykształcenie wyższe techniczne lub kierunki ścisłe,
  • kilkuletnie doświadczenie na podobnym stanowisku, w tym min. rok doświadczenia na stanowisku programisty,
  • dobra znajomość języka programowania Python,
  • umiejętność wnikania w kod programistów i udzielania im uwag,
  • znajomość metod optymalizacji oprogramowania,
  • znajomość zagadnień związanych z bazami danych (SQL, mile widziane noSQL),
  • podstawowa znajomość zagadnień sieciowych (TCP/IP),
  • znajomość języka angielskiego w stopniu pozwalającym na rozumienie i pisanie dokumentacji technicznej,
  • komunikatywność i nastawienie na realizację celu.

Mile Widziane

  • znajomość jednego z innych języków programowania (C/C++, Java, etc.),
  • doświadczenie w kierowaniu zespołem rozwijającym produkt od podstaw.

technologie wykorzystywane w projekcie

  • Python: Flask, Celery,
  • Custom DB, SQL
  • Javascript, HTML, vue.js
  • Docker,
  • Jira, Confluence.

Oferujemy

  • wpływ na rozwój projektu od momentu pobrania danych, aż do finalnego wdrożenia produktu,
  • pracę w unikalnym projekcie w branży energetycznej,
  • pracę w SCRUMie oraz możliwość dopasowania sposobu prowadzenia projektu zgodnie ze swoim uznaniem i doświadczeniem,
  • możliwość publikacji wyników prac na konferencjach naukowych,
  • elastyczne godziny pracy,
  • atrakcyjne wynagrodzenie,
  • prywatną opiekę medyczną (Medicover), dofinansowaną kartę sportową,, dofinansowane zajęcia językowe i roczny budżet szkoleniowy,
  • przyjazną atmosferę i pracę w kilkuosobowych zespołach.

zadania

  • Zarządzanie zespołem realizującym projekt badawczo-rozwojowy,
  • wsparcie zespołu w rozwoju interfejsu użytkownika i opracowaniu algorytmów definiujących działanie systemu,
  • wsparcie zespołu w rozwoju warstw komunikacji dla:
    •  relacyjnych baz danych,
    • autorskiej bazy danych dla szeregów czasowych,
    • aplikacji systemowych,
    • aplikacji webowej,
    • autorskiego modelu pogodowego,
    • serwisów zewnętrznych (zarządzanie majątkiem sieciowym),
  • kontakt z klientem i prowadzenie działań mających na celu komercjalizację projektu.

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

Odpowiadając na powyższą ofertę pracy wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie przez Atende Software sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie danych osobowych zawartych w Państwa zgłoszeniu rekrutacyjnym zgodnie z Polityką Prywatności. Jeśli chcą Państwo wziąć udział również w przyszłych procesach rekrutacyjnych prowadzonych przez naszą spółkę, prosimy o załączenie do zgłoszenia rekrutacyjnego następującej klauzuli: „Zgadzam się na przetwarzanie przez Atende Software sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie danych osobowych zawartych w moim zgłoszeniu rekrutacyjnym w ramach przyszłych procesów rekrutacyjnych”.